Kontrolloni tani nėse domaini juaj ėshtė i lirė:

Lajmet mė tė fundit

A list of all the available 2 letter .al domains

In order to help our clients find a good domain, we have compiled a full list of

2 Character .al Domain Registrations are Now Opened

Dear Clients,
As informed earlier in our blog, a resolution to approve 2 c

Komunikimi me Email / Phishing information

English version below
Duke ju falenderuar per besimin ne z

Nameserver automatic updates


As of today, all the nameserver changes will be processed by the registry

Host.al now accepts Bitcoin

We’re pleased to announce that we are now accepting Bitcoin payment met

Following up on the OpenSSl Heartbeat bug

Following up on the OpenSSl Heartbeat bug. All OpenSSL packages have been update

.al Domain Reseller Program

.al Domain Reseller Program

Secure your account access with Two-Factor Authentication

Secure your account access with Two-Factor Authentication

We are pleas

Server Upgrade Downtime

Dear Clients,
Today Februar 12th we untertook an upgrade on the main web

Hosting AutoInstaller

Dear Clients,
From now on, you can benefit from our AutoInstaller (Softacul

Some Updates on the system

Dear Clients,
Domainet .al te pranuar per rregjistrim (09/08/2013)

PRANOHET aplikimi juaj per regjistrimin e emrit te domainit: tomseyewear.al, tom

Host.al - Official Registrar for .al domain

Dear friends,
It is our pleasure to inform today that we are an official re

Domainet .al te pranuar per rregjistrim (18/07/2013)

PRANOHET aplikimi juaj per regjistrimin e emrit te domainit: xcentr.al, farkaqui

Domainet .al te pranuar per rregjistrim (12/07/2013)

PRANOHET aplikimi juaj per regjistrimin e emrit te domainit: myshopping.al, ayen

Domainet .al te pranuar per rregjistrim (10/07/2013)

PRANOHET aplikimi juaj per regjistrimin e emrit te domainit: sacion.al, streetst

Domainet .al te pranuar per rregjistrim (03/07/2013)


PRANOHET aplikimi juaj per regjistrimin e emrit te domainit: pr0xy.al, fl

Domainet .al te pranuar per rregjistrim (27/06/2013)

PRANOHET aplikimi juaj per regjistrimin e emrit te domainit: villa.al, bplogisti

Domainet .al te pranuar per rregjistrim (20/06/2013)

PRANOHET aplikimi juaj per regjistrimin e emrit te domainit: orgn.al, sexan.al,

Domainet .al te pranuar per rregjistrim (14/06/2013)

PRANOHET aplikimi juaj per regjistrimin e emrit te domainit: societasdei.al, ola

Paketa Hostimi

Terma dhe kushte

Duke u regjistruar nė njė nga shėrbimet e Host.al, ju automatikisht jeni dakort me kėto terma pėrdorimi:

Ketu nje html e thjeshte per termat

INFO

Pjesė e ShqipėriaCom

Host.al mundėson disa ndėr faqet mė tė mėdha shqiptare si Shqiperia.com, Lajme Shqip etj. Eksperiencės sonė i kanė besuar dhe klientė tė faqeve mė tė mėdha shqiptare. Shėrbimi yne u ofrohet afėr 300 websiteve shqiptare ne internet duke mundesuar prezencen e tyre nė linjė. Planet e Hostimit te ShqiperiaCom, jane hartuar qė tė mbeshtesin nevojat dhe dėshirat individuale.