Linux Hosting

Hostimi nė Linux ėshtė hostimi me i perdorur sot per sot. I bazuar mbi Sisteme Shfrytezimi Linux ai jep teper sigur administratoreve te faqeve dhe mundeson nje sere modulesh Open Source.


Nė secilėn paketė suportohen modulet e ndryshme si PHP 5.x, Perl 5, Ruby on Rails, MySQL dhe SSI. Nė faqen e administrimit keni mundėsinė tė shtoni nė mėnyrė tė pavarur adresa emaili sipas dėshirės suaj, tė ndryshoni fjalėkalimin tuaj tė hapėsirės apo tė emailit, tė mbroni me fjalėkalim direktoritė tė cilat nuk dėshironi qė ti vizitojė kushdo por vetėm personat tė cilėve u jepni fjalėkalimin, tė krijoni rezervė tė hapėsirės tuaj dhe ta shkarkoni atė nė kompjuterin tuaj, si dhe mundėsira tė tjera qė mund ti gjeni nė dokumentacionin ndihmues tė pėrdorimit tė hapėsirės tek faqja Mbėshtetje.1000MB Host + 10 000 MB Bandwidth/muaj + 50 Llogari emaili POP3 + Subdomain te pakufizuar + 5 Databaza MySQL + PHP / PERL /Python
Vetem per 5 Euro / muaj! Klikoni ketu per te porositur kete pakete


5000MB Host + 20 000 MB Bandwidth/muaj + 150 Llogari emaili POP3 + Subdomain te pakufizuar + 10 Databaza MySQL + PHP / PERL / Python / Java + e shume te tjera
Vetem per 10 Euro / muaj! Klikoni ketu per te porositur kete pakete
Aktualisht te gjithe serverat tane Linux mbeshteten mbi Cent OS dhe RedHat. Serverat me te rinj do te jene te gjithe me Debian.

Red Hat LinuxCent OS

Our Partners

  • Mark Monitor
  • CSC Corporate Domain
  • European Domain Centre ApS
  • ASCIO
  • Marcaria
  • Kryeziu Pattent Attorney
  • NameWeb BVBA

User Reviews

"We are happy to work with host.al.
Great user interface, quick support and competitive prices. I can truly recommend them."


Christopher Hofman - europeandomaincentre.com

"My experience with this website was great. "I am very satisfied with the service I got"


Andreia Zibulski - Marcaria.com

Been working with ShqiperiaCom (Host.al) for a very long time now and I can tell you; it is not just work for them - it is passion and dedication. Fully trusting in their professionalism and abilities I'm sure our professional relationship will last forever.


Arben Kryeziu - Kryeziu Pattent Attorney

We found our partnership with Host.al very honest and in any aspect . We as clients of host.al in both domain registration & protection and hosting found in our contacts with host.al a distinguished client support and correct direct solution.


Arjeta Lazri - Albanian Real Estate