Informacion mbi Programimin

Historia ShqiperiaCom Sh.p.k.

ShqiperiaCom ėshtė njė kompani programimi qė ka qenė nė rritje nė Shqipėri, qė prej vitit 2001. (ShqiperiaCom sh.p.k ėshtė regjistruar nė Republikėn e Shqipėrisė, Zyrėn e Tatim Taksave nė Tiranė).

Kompania ėshtė themeluar nga njė grup  programuesish. Projektet e mėparshme, studimet, puna ekipore na bėnė tė vetėdijshėm pėr objektivat dhe aspiratat tona tė pėrbashkėta.
 
Nuk ishte vetėm mirėnjohje e kėtyre ambicjeve, por mbi tė gjitha kuptim reciprok duke punuar nė ekip, i cili na dha siguri tė marrim pėrgjegjėsinė pėr tė shkuar njė hap pėrpara.

Gjatė viteve tė fundit, teknologjia dhe zgjidhjet e  ShqiperiaCom  ishin pėrzgjedhur dhe zbatuar nė disa projekte qeveritare dhe komerciale.


Ēfarė bėjmė ne

Klientet tane flasin me ne kur ata duan zgjidhje mė tė mirė teknike pėr organizimin e punės sė tyre tė pėrditshme. Kemi njė pėrvojė tė gjerė me kompani tė ndryshme nga sektori privat, organizatat dhe institucionet qeveritare. Ata flasin me ne, sepse ne i kuptojmė nevojat e tyre, ne jetojmė ku ata jetojnė.

Ne bėjmė punėn tonė bazuar nė kėto parime kryesore:

 • Japim vlera me punėn tonė
  Me punėn tonė kemi dhėnė vlerė tė projekteve tona. Ne jemi tė sigurt se ēdo projekt kemi ofruar nė pėrputhje me nevojat e klientit dhe zgjidhja mė e mirė teknologjike.
 • Tė sjellė inovacionet nė praktikėn e menaxhimit tė klientėve
  Klientėt tanė duhet perspektiva tė reja dhe zgjidhjeve. Ne investojmė kohėn tonė nė kėrkimin dhe testimin e teknologjive tė reja. Ne kemi investuar burime tė konsiderueshme pėr tė ndėrtuar njė bazė tė njohurive. Ne nuk japin zgjidhje, kemi vėnė pėrpjekjet tona pėr njė zgjidhje kritik dhe pėrmirėsim tė mira pėr klientėt tanė.
 • Ndėrtimi i marrėdhėnieve tė bazuara mbi besimin
  Ne tė fituar besimin e klientėve tanė. Ne e bėjmė kėtė vazhdimisht nėpėrmjet shėrbimit tonė tė lartė, sjelljen tonė profesionale, si dhe angazhimin tonė tė plotė. Ēdo njėri prej stafit tonė ėshtė pėrgjegjės pėr tė fituar dhe mbajtur besimin e klientėve tanė me sjelljen tonė individuale dhe cilėsinė e punės sonė. Ne preokupohemi pėr klientėt tanė si njerėz dhe organizata, madje edhe kur nuk jemi tė shėrbejnė atyre.

Pėr mė shumė informacion vizitoni ShqiperiCom.info

Our Partners

 • Mark Monitor
 • CSC Corporate Domain
 • European Domain Centre ApS
 • ASCIO
 • Marcaria
 • Kryeziu Pattent Attorney
 • NameWeb BVBA

User Reviews

"We are happy to work with host.al.
Great user interface, quick support and competitive prices. I can truly recommend them."


Christopher Hofman - europeandomaincentre.com

"My experience with this website was great. "I am very satisfied with the service I got"


Andreia Zibulski - Marcaria.com

Been working with ShqiperiaCom (Host.al) for a very long time now and I can tell you; it is not just work for them - it is passion and dedication. Fully trusting in their professionalism and abilities I'm sure our professional relationship will last forever.


Arben Kryeziu - Kryeziu Pattent Attorney

We found our partnership with Host.al very honest and in any aspect . We as clients of host.al in both domain registration & protection and hosting found in our contacts with host.al a distinguished client support and correct direct solution.


Arjeta Lazri - Albanian Real Estate