Informacion mbi Programimin

Similar Articles

Informacion mbi Programimin


Historia ShqiperiaCom Sh.p.k.

ShqiperiaCom ėshtė njė kompani programimi qė ka qenė nė rritje nė Shqipėri, qė prej vitit 2001. (ShqiperiaCom sh.p.k ėshtė regjistruar nė Republikėn e Shqipėrisė, Zyrėn e Tatim Taksave nė Tiranė).

Kompania ėshtė themeluar nga njė grup  programuesish. Projektet e mėparshme, studimet, puna ekipore na bėnė tė vetėdijshėm pėr objektivat dhe aspiratat tona tė pėrbashkėta.
 
Nuk ishte vetėm mirėnjohje e kėtyre ambicjeve, por mbi tė gjitha kuptim reciprok duke punuar nė ekip, i cili na dha siguri tė marrim pėrgjegjėsinė pėr tė shkuar njė hap pėrpara.

Gjatė viteve tė fundit, teknologjia dhe zgjidhjet e  ShqiperiaCom  ishin pėrzgjedhur dhe zbatuar nė disa projekte qeveritare dhe komerciale.


Ēfarė bėjmė ne

Klientet tane flasin me ne kur ata duan zgjidhje mė tė mirė teknike pėr organizimin e punės sė tyre tė pėrditshme. Kemi njė pėrvojė tė gjerė me kompani tė ndryshme nga sektori privat, organizatat dhe institucionet qeveritare. Ata flasin me ne, sepse ne i kuptojmė nevojat e tyre, ne jetojmė ku ata jetojnė.

Ne bėjmė punėn tonė bazuar nė kėto parime kryesore:

  • Japim vlera me punėn tonė
    Me punėn tonė kemi dhėnė vlerė tė projekteve tona. Ne jemi tė sigurt se ēdo projekt kemi ofruar nė pėrputhje me nevojat e klientit dhe zgjidhja mė e mirė teknologjike.
  • Tė sjellė inovacionet nė praktikėn e menaxhimit tė klientėve
    Klientėt tanė duhet perspektiva tė reja dhe zgjidhjeve. Ne investojmė kohėn tonė nė kėrkimin dhe testimin e teknologjive tė reja. Ne kemi investuar burime tė konsiderueshme pėr tė ndėrtuar njė bazė tė njohurive. Ne nuk japin zgjidhje, kemi vėnė pėrpjekjet tona pėr njė zgjidhje kritik dhe pėrmirėsim tė mira pėr klientėt tanė.
  • Ndėrtimi i marrėdhėnieve tė bazuara mbi besimin
    Ne tė fituar besimin e klientėve tanė. Ne e bėjmė kėtė vazhdimisht nėpėrmjet shėrbimit tonė tė lartė, sjelljen tonė profesionale, si dhe angazhimin tonė tė plotė. Ēdo njėri prej stafit tonė ėshtė pėrgjegjės pėr tė fituar dhe mbajtur besimin e klientėve tanė me sjelljen tonė individuale dhe cilėsinė e punės sonė. Ne preokupohemi pėr klientėt tanė si njerėz dhe organizata, madje edhe kur nuk jemi tė shėrbejnė atyre.

Pėr mė shumė informacion vizitoni ShqiperiCom.info